Chemia budowlana to bardzo bogata kategoria materiałów budowlanych. Znajdują się w niej przede wszystkim tynki wewnętrzne, tynki zewnętrzne, kleje do ociepleń, akryle czy też piany montażowe. Profesjonalna chemia budowlana sprawi, że takie prace jak wykończenie wnętrz czyli prace wykończeniowe, remont mieszkania, wykonanie elewacji pójdzie jak z płatka.

Chemia techniczna i budowlana

SOUDAL Akryl biały 280 mL SOUDAL Akryl biały 280 mL
Producent: SOUDAL
Cena: 9,41 zł
szt.
zobacz więcej
SOUDAL Fix All Crystal 125 ml SOUDAL Fix All Crystal 125 ml
Producent: SOUDAL
Cena: 23,43 zł
szt.
zobacz więcej
SOUDAL Fix All Flexi 125 ml SOUDAL Fix All Flexi 125 ml
Producent: SOUDAL
Cena: 16,59 zł
szt.
zobacz więcej

Nasz skład budowlany posiada w swojej ofercie najwyższej jakości akryle Soudal oraz akryle Selena. Akryl budowlany to uszczelniacz, który skutecznie wypełnia rysy, pęknięcia i powstałe spoiny. Silikon akrylowy czy też inaczej uszczelniacz silikonowy znakomicie znajdą swoje miejsce na łączeniu styku dwóch różnych materiałów. Silikon akrylowy jest odporny na mróz i promieniowanie UV.

Innym sposobem na uszczelnienie są masy silikonowe. Silikon neutralny, silikon bezbarwny, silikon sanitarny a może silikon dekarski? Każdy z silikonów ma swoje odrębne zastosowanie. Silikon można określić mianem płynnej uszczelki. Silikony zachowują swoją elastyczność nawet po wyschnięciu, są odporne na wodę oraz różne temperatury. Silikon uniwersalny odnajdzie się doskonale w przypadku uszczelniania szyb. Silikon neutralny można zastosować podczas prac tynkarskich i malarskich. Silikon sanitarny to z kolei silikon kwaśny. Silikon sanitarny łączy takie materiały jak PVC poliakryl, poliester, aluminium czy stal. Silikon sanitarny to znakomite rozwiązanie do połączenia armatury łazienkowej z podłogą czy ścianą. Ważną grupą silikonów są silikony dekarskie. Silikon dekarski to materiał, który nie powoduje korozji, dobrze klei się z papą, blachą dachową i betonem. Silikon dekarski jest odporny na wodę, zmienne warunki atmosferyczne.

Skład budowlany Olmar posiada w swojej ofercie również produkty marki premium. Do nich należy z pewnością Sikaflex 11 FC+. Ten klej uszczelniacz spełnia swoją funkcję zarówno podczas gdy prowadzony jest remont jak również podczas pracy na zewnątrz. Sikaflex 11 FC+ to świetne rozwiązanie kiedy należy wykonać połączenie pękniętych przedmiotów.

Inny ciekawy klej uszczelniacz to klej Fix All marki Soudal. Fix All można zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebne będzie klejenie paneli, fugowanie paneli, fugowanie parapetów, mocowanie tabliczek informacyjnych, mocowanie skrzynek na listy, mocowanie płyt izolacyjnych i wiele innych.

Kolejnym rodzajem klei jest klej montażowy. Klej montażowy Tytan czy Soudal klej montażowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie niezbędne jest przyklejenie ciężkich przedmiotów. W tej grupie wyróżnia się zwłaszcza t rex klej. Klej T-Rex jest produktem marki Soudal.

Nasza hurtowania budowlana oferuje ponadto bardzo wiele różnych rodzajów należących do grupy piana montażowa. Piana montażowa różni się w zależności od możliwości zwiększania objętości. Stąd też wyróżniamy pianka montażowa niskoprężna oraz pianka montażowa wysokoprężna. Ta pierwsza zwiększa swoją objętość o ok. 70%, ta druga potrafi zwiększyć swoją objętość nawet o ponad 150%. W zależności od możliwości aplikacji wyróżniamy ponadto piany wężykowe oraz piany pistoletowe. Piana pistoletowa do zastosowania potrzebuje pistoletu do piany. Piana montażowa stosowana jest wszędzie tam, gdzie potrzeba dokonać takich prac budowlanych jak montaż okien, montaż drzwi, wykonanie izolacji cieplnej, wykonanie docieplenia.

Oprócz wyżej wymienionych nasz skład budowlany posiada w ofercie środki grzybobójcze, płynna folia czyli inaczej folia w płynie, środek do usuwania silikonów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 600 809 750
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl