Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja
Oknoplast pasja tworzenia

OKNOPLAST - pasja tworzenia

Okna Prismatic wyróżnia węższy o 10 mm profil, co pozwala na zastosowanie większego przeszklenia, co sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa.

Okno Pixel to autorski, smuklejszy, bardziej elegancki profil, z jedynym w Polsce, węższym o 33%, ruchomym słupkiem z syme­trycznie umieszczoną klamką, posiada nowoczesny kształt profilu bez żadnych zaokrągleń oraz zapewnia do 22% więcej światła w pomieszczeniu.

Prolux to doskonałe połączenie elegancji, estetyki i nowoczesnych technologii, zapewniające nawet 22% więcej światła w pomieszczeniu.

Winergetic Premium to okna energooszczędne, które zapewniają komfort oraz obniżają koszty ogrzewania.

Winergetic Premium Passive to system PVC, w którym po raz pierwszy zastosowano materiał o najlepszych właściwościach termicznych na świecie – aerożel. Materiał ten charakteryzuje się najniższym dla ciał stałych współczynnikiem przewodzenia ciepła, system przeznaczony jest do domów pasywnych.

Okno Koncept to produkt cechujący się trwałością, funkcjonalnością i bardzo wysokimi parametrami technicznymi.

Całości dopełniają unikalne klamki i akcesoria z linii dESIGN+.

Pobierz katalog

 

 

Uw, Rw… co musisz wiedzieć o parametrach technicznych okien.

Uw – współczynnik przenikania ciepła przez całe okno. Na wysokość parametru Uw okna składają szyba, rama okna oraz sposób montażu. Wybierając okna dla naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę, aby parametr Uw był niższy od 1,1 W/(m2K ). Im niższy parametr Uw, tym więcej ciepła okna zatrzymają wewnątrz domu, a to oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.
g – współczynnik promieniowania słonecznego. Jego wartość dla okien podawana jest w % i im jest wyższy, tym więcej energii słonecznej trafi do naszego wnętrza przez szybę.
Lt – parametr oznaczający przepuszczalność światła przez okno. Określa ile światła, przenika do wnętrza pomieszczenia. Im więcej światła wypełnia nasz dom, tym lepsze jest samopoczucie domowników, dlatego okna o odpowiednio wysokim parametrze Lt są jednymi z najczęściej wybieranych przez konsumentów.
Rw – współczynnik izolacji akustycznej. Określany w decybelach (dB) wskazuje na zdolność okien do tłumienia hałasu. Im jest wyższy, tym lepiej – głośniejsze dźwięki będą skutecznie wyciszane. Dla domu w spokojnej okolicy Rw na poziomie 30-32 dB jest w pełni wystarczające. Jeśli jednak w naszej okolicy znajduje się np. droga o dużym natężeniu ruchu, wtedy okna z parametrem Rw 35 dB będą lepszym rozwiązaniem.

 

Okna energooszczędne i pasywne – wymagania budowlane.

Głównym wymaganiem stawianym przed oknami dla domów energooszczędnych i pasywnych jest odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła okna. Według wymagań od 2021 roku maksymalna wartość tego parametru dla okien elewacyjnych może wynosić do 0,9 W/(m²K), czyli do wartości, która jest charakterystyczna w stolarce dla domów pasywnych (Uw nie większe niż 0,8 W/(m²K)).

Decydując się na wybór systemu okiennego, wybierajmy te okna, które spełniają zaostrzone wymagania.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jeśli chcesz poznać aktualny cennik okien Oknoplast skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży:

KATARZYNA WICHROWSKA - Handlowiec DS. stolarki okiennej - OKNOPLAST
tel. 692 899 324
e-mail: katarzyna.wichrowska@olmar.com.pl

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl