Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Pustaki ceramiczne WIENERBERGER


Trwałe, ciepłe i łatwe w montażu - to cechy, które skłaniają polskich inwestorów do wyboru pustaków ceramicznych Porotherm. W ofercie marki dostępnych jest kilka systemów ściennych i stropowych, w których wszystkie elementy – pustaki, zaprawy, elementy stropu i nadproży - są idealnie dopasowane i przetestowane pod kątem wzajemnego oddziaływania.

Trwałe i ciepłe pustaki z ceramiki

Sukces ceramicznej ściany tkwi w pustakach. Istnieją dwa sposoby by z ciepłej z natury ceramiki uzyskać najlepsze parametry termoizolacyjności:

Poryzacja - w pustakach najbardziej zaawansowanych technologicznie, jak Porotherm podczas wypalania w wysokiej temperaturze w glinie wymieszanej z pyłem drzewnym tworzą się wypełnione powietrzem mikropory. Powietrze to najlepszy znany człowiekowi izolator - im więcej zamkniemy go w strukturze cegły, tym lepsze parametry cieplne osiągniemy.

Układ komór i drążeń wewnątrz pustaka wydłużający drogę przepływu ciepła przez ścianę – im bardziej zaawansowany i skomplikowany, tym lepsze parametry izolacyjności termicznej. Im droga jest dłuższa, tym mniej ciepła ucieka.
 

Stropy gęstożebrowe Porotherm – trwałe, bezpieczne

Ceramiczne stropy gęstożebrowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań stropowych. System łączy w sobie zalety trwałego materiału ceramicznego z rozwiązaniami zapewniającymi szybki montaż i najwyższą solidność gotowej konstrukcji.
W domach jednorodzinnych, szczególnie tych, których ściany zostały wybudowane z pustaków ceramicznych, zalecana jest technologia stropu gęstożebrowowego Porotherm. Taki strop składa się z belek nośnych i ceramicznych pustaków, wypełniających przestrzenie między belkami. Od góry konstrukcja zalewana jest betonem – tzw. warstwa nadbetonu usztywnia strop.

Pustaki ceramiczne i nadproża

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 600 809 750
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl