Opcje przeglądania
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

ISOVER - Producent materiałów do ociepleń


ISOVER to marka materiałów izolacyjnych, która wraz z Rigips, Weber, Ecophon wchodzi w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach należącej do Grupy Saint-Gobain.

ISOVER, lider wśród producentów mineralnej wełny szklanej i skalnej, oferuje szeroki wachlarz produktów do izolacji budynków w budownictwie ogólnym oraz izolacji technicznych stosowanych w przemyśle. Oferta materiałów dostępnych w Polsce obejmuje izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych.

Produkty ISOVER dedykowane branży budowlanej przeznaczone są do ocieplania:

  • dachy skośne i płaskie

Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO z welonem szklanym są idealne dla tych, którzy chcą maksymalnej precyzji, estetyki i komfortu instalacji. Jeśli potrzeba czegoś lekkiego i odpornego, Profit-Mata jest drogą do celu. W przypadku efektywności energetycznej, bezpieczeństwa pożarowego i izolacji akustycznej, Uni-Mata Plus i Uni-Mata są idealnym wyborem.

ISOVER tworzy materiały izolacyjne stosowane na dachach skośnych, poddaszach i innych przestrzeniach. Sukces pracy zależy w dużej mierze od tego, jak zbudowany jest dach - przy skomplikowanej konstrukcji trudniej jest zainstalować system izolacyjny. Jednak wciąż możemy dotrzeć do ciasnych miejsc za pomocą nieco cieńszych materiałów, takich jak wełna mineralna i szklana.

Wełna mineralna Isover

Ciepło zimą i chłodno latem

Najlepszą izolacją poddasza jest dwuwarstwowy system wełny mineralnej szklanej, która nie pali się, jest łatwa w montażu i doskonale wypełnia przestrzeń między ścianami.

System dwuwarstwowy ma na celu zmniejszenie lub zapobieganie powstawaniu mostków termicznych, które są powszechnie tworzone przez elementy konstrukcji nośnej. Przy odpowiedniej grubości i parametrach, izolacja zapewnia nie tylko doskonałe właściwości termiczne, ale również stanowi barierę dla dźwięku. Dobrze zaprojektowana przegroda będzie posiadała folię paroizolacyjną, wiatroizolację oraz szczelinę wentylacyjną, które współpracują ze sobą, aby nie dopuścić do gromadzenia się wilgoci wewnątrz. To z kolei pomoże utrzymać przegrody suche przez wszystkie pory roku i lepiej regulować temperaturę wewnątrz domu.

Do ocieplenia dachów skośnych polecamy maty izolacyjne z wełny szklanej. Grubość wełny będzie zależała od konstrukcji dachu i parametrów materiału, ale nie powinna być mniejsza niż 30 cm. Kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania przegrody jest ciągła warstwa izolacji z odpowiednio uszczelnionymi połączeniami z folią paroizolacyjną.

Szklana wełna mineralna jest nie tylko świetna jako izolacja termiczna i akustyczna, ale także lekka i sprężysta. Ponadto nie trzeba się martwić o rozwój grzybów i pleśni, ponieważ jest odporna na oba te czynniki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl