Opcje przeglądania

Papy Termozgrzewalne - do pokryć dachowych

Jak wygląda podział pap termozgrzewalnych ze względu na ich przeznaczenie i zastosowanie na dachach

Papy podkładowe układa się bezpośrednio na gołym podłożu; osłaniają one podłoże przed bezpośrednim oddziaływaniem ognia w procesie zgrzewania oraz stanowią dodatkową izolację przeciwwodną. Ponieważ papa nie posiada zazwyczaj żadnej posypki, nie może ona stanowić samodzielnego pokrycia.

Ostatnią warstwę ochronną stanowią papy wierzchniego krycia (papy wierzchnie) dachu, które są zgrzewane z papami podkładowymi i mają fabrycznie wykonany pasek posypki wzdłuż jednej krawędzi wstęgi, co ułatwia zgrzewanie kolejnych wstęg.

Werner papa na dach

Polska firma Werner Janikowo od 2003 roku produkuje papy termozgrzewalne - modyfikowane i wykorzystujące asfalt oksydowany. Większość produktów firmy WERNER to papy wierzchniego krycia i papy podkładowe.

  • Papa podkładowa MOCNY WERNER PG200S4

  • Papa wierzchniego krycia TĘGI WERNER PYEPV250S52

  • Papa wierzchniego krycia SUPER WERNER PYEPV250S52

  • Papa SBS Technonicol  V70S30

  • Papa Technonicol P64/1200 folia-piasek

Papy termozgrzewalne produkowane przez Werner Janikowo - papa podkładowa i papa wierzchniego krycia

Papa termozgrzewalna - charakterystyka

Papa dachowa termozgrzewalna to ciesząca się ogromną popularnością, wygodna w użyciu i praktyczna metoda na pokrycie dachu pełniąc jego funkcję ochronną. Papa termozgrzewalna charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysoką elastycznością, posiada dużą wytrzymałość i trwałość. Papa dachowa wykonana jest z bitumu modyfikowanego polimerami, dzięki czemu jest bardziej odporna na zmiany temperatury niż tradycyjne papy. Papa może być stosowana w różnych systemach wykonywania pokryć dachowych, np. z płytami izolacyjnymi lub bez nich. Każda oferowana papa termozgrzewalna ma również poprawioną elastyczność w niskich temperaturach.

Pokrycie wielowarstwowe na dach z papy termozgrzewalnej

Papa termozgrzewalna jest to najpopularniejszy wybór, który zapewnia doskonałą szczelność i trwałość powłoki. Takie połączenie gwarantuje, że nawet jeśli papa wierzchniego krycia ulegnie uszkodzeniu, powłoka nie rozszczelni się ze względu na obecność papy podkładowej. W przypadku tego rodzaju pokryć dachowych stosuje się co najmniej jedną warstwę, czyli papę podkładową i jedną warstwę nawierzchniową, czyli papę wierzchniego krycia dachu.

Wentylacja dachu krytego papą termozgrzewalną

Podczas napraw dachów płaskich, które z różnych względów mają wiele warstw papy, nie należy ściągać starego pokrycia i należy stosować papy wentylacyjne. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów papy, ale najpopularniejsze są te na osnowie (welon szklany, włóknina poliestrowa).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl