Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Płyty karton gips standardowe

Standardowa płyta gipsowo-kartonowa, zwana też płytą gipsowo-kartonową, jest uniwersalnym materiałem budowlanym, który może być wykorzystywany do różnych zastosowań. Wykonuje się ją z gipsu, minerału występującego w wielu częściach świata. Płyty gipsowe są szeroko stosowane w budownictwie, ponieważ są mocne i łatwe w obróbce. Można je zastosować do budowy ścian działowych, sufitów podwieszanych i podłogi. Płyty gipsowe są również ognioodporne i dźwiękoszczelne, co czyni je idealnym wyborem do stosowania w domach i firmach.

Płyty ognioodporne

Przeciwpożarowe płyty g-k są istotnym elementem każdej strategii bezpieczeństwa pożarowego. Znana również jako ognioodporna płyta g-k lub FRP, jest to rodzaj płyty gipsowo-kartonowej, która została zaprojektowana tak, aby była odporna na ogień. Płyty FRP są wykonane z mieszanki gipsu i innych materiałów, w tym zwykle włókna szklanego lub wermikulitu. Płyty są następnie poddawane obróbce chemicznej, która zwiększa ich odporność ogniową. W budownictwie płyty gipsowo-kartonowe FRP są często wykorzystywane w przegrodach przeciwpożarowych i sufitach, a także do obudów ściennych szybów i przegrodach dymowych. Oprócz właściwości ognioodpornych FRP jest także odporny na wilgoć i pleśń, co czyni go idealnym materiałem do stosowania w wilgotnych lub mokrych warunkach. W rezultacie FRP jest niezwykle uniwersalnym materiałem budowlanym, który może odegrać istotną rolę w ochronie mienia i życia.

Płyty gipsowo-kartonowe wodoodporne (impregnowane)

Płyta gipsowo-kartonowa to podstawowy materiał budowlany, stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń, w tym w pomieszczeniach wilgotnych - od ścian działowych po sufit podwieszany. Impregnowane płyty gipsowo-kartonowe są często stosowane w miejscach narażonych na podwyższoną wilgotność, ponieważ są mniej podatne na wchłanianie wilgoci i pęcznienie. W związku z tym jest to idealny wybór do łazienki i kuchni. Wybierając płytę gipsowo-kartonową do kolejnego projektu, warto rozważyć, czy płyta gipsowo-kartonowa impregnowana nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wymiary płyt karton gips

Płyty występują w różnych rozmiarach, najczęściej o szerokości 1200 mm i długości 2000 mm, 2400 mm, 2600 mm lub 3000 mm.. Kiedy chcemy pokryć powierzchnię dużymi arkuszami płyty g-k, możemy uniknąć kłopotów z ich docinaniem, wybierając większe panele. Mniejsze płytysprawdzą się lepiej przy niedużej zabudowie, czyli do wnętrz, gdzie konieczne może okazać się ich częste docinanie.

Płyta gipsowo kartonowa posiada różne grubości. Do gięcia i wykonywania zabudowy łukowej używamy tych o grubości 6,5 mm. Płyta gipsowa o grubości 9,5 mm wybierana jest do wykańczania powierzchni ścian (jako suche tynki). Do budowy ścian działowych czy sufitów podwieszanychnajlepiej wybrać płyty o grubości 12,5 mm. Najlepsze parametry ogniowe lub akustyczne uzyskamy wykorzystując płyty g-k o grubości 15 mm.

Zwykła płyta gipsowo kartonowa o wymiarach 1200 mm x 600 mm waży około 5,1 kg.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl