Budowa domu to bardzo ciężki i odpowiedzialny proces. Wybór odpowiednich materiałów budowlanych absorbujący jest już od samego początku prowadzenia inwestycji. Stal zbrojeniowa, materiały ścienne i izolacja fundamentów – wybór materiałów na tym etapie może być kluczowy dla kolejnych etapów realizacji.  

Pustaki, bloczki, kominy, klinkier, stal zbrojeniowa

Praktycznie każda budowa rozpoczyna się od prac ziemnych. Po wykonaniu wykopów wykonuje się fundamenty. Fundamenty mogą być wykonane jako elementy monolityczne żelbetowe. Żelbet jest z kolei niczym innym jak betonem wraz z prętami zbrojącymi. Nasz skład budowlany zapewni dostawę na Twoją budowę kluczowych materiałów taki jak pręty żebrowane, pręty zbrojeniowe. Dobrej jakości stal zbrojeniowa jest bardzo istotna by budynek był posadowiony na solidnych fundamentach.

W przypadku budynków podpiwniczonych często stosuje się pustaki szalunkowe lub bloczki betonowe , które pozwalają na zbudowanie bardzo mocnych ścian fundamentowych. Pustaki szalunkowe można wykorzystać również do wzniesienia ścian przyziemia lub ścianek oporowych. Pustaki szalunkowe Chyżbet są jednym z najlepszych na rynku produktów pozwalających na wzniesienie elementów monolitycznych bez konieczności stosowania deskowania.

Fundamenty muszą ponadto zostać dobrze zaizolowane – tak ocieplone jak i zabezpieczone przeciw wilgoci. Ocieplenie fundamentów nie może zostać wykonane z bylejakiego styropianu. W tym celu stosuje się styrodur tzw. XPS lub styropian hydrofobowy.

Jednym z najpoważniejszych pytań na jakie inwestor musi odpowiedzieć jest materiał z jakiego będą wymurowane ściany. Murowanie ścian może bowiem zostać wykonane z materiałów takich jak: bloczki z betonu komórkowego, pustaki ceramiczne, bloczki silikatowe. Każdy z ww. materiałów ma odrębne zalety. Beton komórkowy stanowi od wielu lat najpopularniejszy materiał na murowanie ścian nośnych i murowanie ścian działowych budynków jednorodzinnych. Bloczki z betonu komórkowego to materiał zdrowy, ekologiczny i energooszczędny. Pozwala zatrzymać ciepło w budynku. Bloczki z betonu komórkowego poprzez swoją komórkową strukturę mają niską masę a przez to odznaczają się znakomitą termoizolacyjnością. Jako skład budowlany posiadamy w ofercie bloczki Termobet oraz bloczki Ytong. Beton komórkowy Termobet i bloczki Ytong nie muruje się za pomocą zaprawy murarskiej. W tym celu stosuje się klej cienkowarstwowy.

Znanym i w dalszym ciągu popularnym materiałem ściennym są pustaki ceramiczne. Wypalane elementy z gliny są znane przy wznoszeniu budynków już od tysiąca lat. Pustak ceramiczny to dużo młodszy brat popularnej cegły. Dzięki rozwoju technologii w ceramice można było zacząć wykonywanie otworów. Tzw. ceramika poryzowana sprawia, że pustaki ceramiczne mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Nasza hurtownia budowlana posiada w ofercie pustaki ceramiczne Porotherm. Pustaki Porotherm dzielą się na zwykłe pustaki ceramiczne murowane za pomocą tradycyjnej zaprawy – zaprawa murarska oraz na pustaki szlifowane. Pustaki szlifowane, Pustaki Dryfix to nowoczesna technologia, która w sposób znaczący przyspiesza pracę związane ze wznoszeniem ścian poprzez możliwość ich murowania za pomocą piany. W naszej ofercie znajdują się również pustaki ceramiczne Owczary inaczej zwane pustaki ceramiczne Termoton

Ciekawym i nieco mniej popularnym rozwiązaniem są bloczki silikatowe. Tzw. silikaty pozwalają na osiągnięcie dużo lepszych właściwości akustycznych budynków, stąd też często stosowane są zwłaszcza w przypadku budowy obiektów wielorodzinnych. Silikaty to elementy wapienno – piaskowe. Skład budowlany Olmar posiada w swojej ofercie bardzo dobrej jakości bloczki silikatowe HH oraz bloczki silikatowe Silka.

Do niedawna ciężko byłoby sobie wyobrazić budowy bez komina. System kominowy jest ważnym elementem budynku. Wszystko zależy od rodzaju paliwa którym ma być ocieplany dom. Czy będzie to tradycyjny kominek czy kominek gazowy. Nasza oferta to systemy kominowe Konekt, które są świetnym rozwiązaniem zarówno jako komin gazowy jak i komin spalinowy. Konekt jest również producentem bardzo dobrej jakości produktu jakim są pustaki wentylacyjne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl