Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Stal zbrojeniowa to rodzaj stali używanej do wzmacniania betonu. Jest ona również znana jako pręt zbrojeniowy lub zbrojenie. Beton jest bardzo wytrzymałym materiałem, ale jest również bardzo kruchy. Oznacza to, że może łatwo pękać i łamać się pod wpływem naprężeń. Aby uczynić beton mocniejszym i bardziej odpornym na pękanie, dodaje się zbrojenie w postaci stalowych prętów lub drutów.

Żebrowane pręty zbrojeniowe mają powierzchnię, która pomaga lepiej trzymać się betonu i zapobiega poślizgom. Dzięki temu idealnie nadaje się do stosowania w miejscach, gdzie występuje duży ruch lub wibracje, np. w drogach i mostach. Pręty stalowe żebrowane mogą wzmacniać różne elementy nośne w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej. Stosowane są do wzmacniania:

  • fundamentów
  • stropów
  • schodów

Z kolei walcowana stal zbrojeniowa ma gładką powierzchnię. Stosowana jest głównie w miejscach, gdzie występują mniejsze naprężenia w betonie, np. w budynkach.

Stal zbrojeniowa jest dostępna w różnych rozmiarach, w zależności od jej przeznaczenia. Pręty można zakupić w standardowej długości 12 m. Potrzebujesz prętów zbrojeniowych o średnicy fi 8 mm, 10 mm, a może 12 mm? Na stronie https://olmar.com.pl oraz w naszej hurtowni materiałów budowlanych odkryjesz szeroki wybór towarów hutniczych o średnicy od fi 6 mm do fi 32 mm. Możesz więc po prostu dopasować je do wymagań konstrukcyjnych swojej budowy lub inwestycji. Na osobne zlecenie jest możliwość docięcia prętów na wymaganą długość.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl