Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Jakie rolety najlepiej chronią przed upałami? Poradnik wyboru idealnych osłon okiennych
Jakie rolety najlepiej chronią przed upałami? Poradnik wyboru idealnych osłon okiennych

Czy rolety chronią przed upałem?

Wiele osób zastanawia się, czy rolety chronią przed upałem i czy rolety w oknach zatrzymują ciepło. Owszem, rolety zamontowane w oknach i w tzw. świetle drzwi tarasowych czy balkonowych dają przyjemny cień w słoneczne dni i zmniejszają przenikanie cieplne promieni słonecznych do wnętrz.

Zależnie od rodzaju poszczególne typy rolet różnią się jednak skutecznością ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie rolety najlepiej chronią przed upałami, czytaj dalej. Wyjaśniamy, jakiego poziomu ochrony przed wysokimi temperaturami i promieniami słońca możesz spodziewać się zarówno w przypadku rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Jakie rolety, żeby nie było gorąco – wewnętrzne czy zewnętrzne?

Nie wiesz, jakie rolety na upały będą lepszym wyborem – rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Oba rozwiązania mają swoje zalety, przy czym to rolety zewnętrzne są skuteczniejsze w ochronie przed wysokimi temperaturami i nasłonecznieniem. Odbijają one promieniowanie słoneczne, zanim dotrze ono do szyb, a także tworzą dodatkową warstwę izolacyjną i zapewniają lepszą kontrolę nad nasłonecznieniem.

Rolety zewnętrzne:

 • Skuteczność: Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby, co znacząco redukuje nagrzewanie się wnętrza.
 • Izolacja: Tworzą dodatkową warstwę izolacyjną, co pomaga utrzymać niższą temperaturę w pomieszczeniu.
 • Kontrola nasłonecznienia: Pozwalają lepiej kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, dzięki czemu można uzyskać idealny poziom oświetlenia i temperatury.
 • Estetyka i koszt: Mogą być bardziej kosztowne i mniej estetyczne w porównaniu do rolet wewnętrznych, ale ich efektywność w ochronie przed upałem jest zdecydowanie wyższa.

Rolety wewnętrzne:

 • Estetyka: Rolety wewnętrzne są zazwyczaj bardziej estetyczne, dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala dopasować je do wystroju wnętrza.
 • Cena i montaż: Są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w montażu niż rolety zewnętrzne.
 • Efektywność: Chociaż rozwinięte rzucają cień, nie zatrzymują tyle ciepła, co rolety zewnętrzne. Promieniowanie słoneczne dostaje się do wnętrza pomieszczeń przez szyby i jest blokowane dopiero przez tkaninę rolety.
 • Ochrona przed ciepłem: Rolety wewnętrzne zapewniają pewien poziom ochrony przed ciepłem, ale nie są tak wydajne jak rolety zewnętrzne.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, czy rolety w oknach zatrzymują ciepło, jest twierdząca przy obu typach rolet. Rolety zewnętrzne są jednak bardziej wydajne w ochronie przed upałem, co czyni je lepszym wyborem dla tych, którzy pragną maksymalnie zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach podczas gorących dni.

                                                                                  

 

Jakie rolety chronią przed upałem?

Wiesz, jakie jest jedno z najczęściej stawianych pytań na temat rolet zewnętrznych w okresie upałów? Potencjalni użytkownicy zastanawiają się nie nad tym, czy dają one cień, ale czy rolety w oknach zatrzymują ciepło. Jeśli Tobie również zależy na tym, by obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniach, a także uzyskać kojący cień w gorące dni, zamontuj rolety zewnętrzne.

Rolety Luna i Terra to doskonałe rozwiązania podczas upalnej pogody. Dlaczego? Oto kilka kluczowych powodów:

 • Skuteczne obniżanie temperatury w pomieszczeniach: Rolety zewnętrzne z rozwiniętym pancerzem aluminiowym lub PVC odbijają efektywnie promieniowanie słoneczne, zanim dotrze ono do szyb i wnętrza budynku. Dzięki temu większość ciepła nie przedostaje się do pomieszczeń, co znacząco wpływa na komfort termiczny wewnątrz.
 • Dodatkowa bariera termiczna: Rozwinięte rolety zewnętrzne tworzą dodatkową warstwę izolacyjną między oknem a otoczeniem. To zmniejsza przewodnictwo cieplne i chroni przed nagrzewaniem się szyb, co jest szczególnie istotne podczas intensywnych upałów.
 • Ochrona okien przed nagrzewaniem: Dzięki roletom zewnętrznym ramy i pakiety szybowe okien nie nagrzewają się nadmiernie pod wpływem promieniowania słonecznego. Dodatkowo, rolety chronią okna przed gradem czy ulewnym deszczem, które towarzyszą letnim burzom. To pozytywnie wpływa na trwałość stolarki okiennej, przedłużając jej żywotność.
 • Regulacja nasłonecznienia pomieszczeń: Rolety zewnętrzne umożliwiają precyzyjne kontrolowanie ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrz. Gdy są podłączone do systemu inteligentnego domu (np. Smart OKNOPLAST) wyposażonego w czujniki, mogą automatycznie dostosowywać się do warunków zewnętrznych, zapewniając optymalny komfort przez cały dzień.

Wybierając rolety zewnętrzne, takie jak Luna czy Terra, zyskujesz nie tylko skuteczną ochronę przed upałem, ale także funkcjonalność i trwałość, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Dzięki nim Twoje pomieszczenia pozostaną chłodne i komfortowe nawet podczas najbardziej gorących dni.

Dlaczego rolety zewnętrzne chronią przed upałem?

Rolety zewnętrzne są doskonałym rozwiązaniem do ochrony przed upałami. Większą skuteczność niż rolety wewnętrzne zawdzięczają one nie tylko montażowi po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu stanowią dodatkową warstwę izolacyjną. Istotny jest również fakt, że wykonane są one z trwałych, grubych i częściowo odbijających ciepło materiałów. Na rynku dostępne są przede wszystkim rolety zewnętrzne z aluminium oraz PVC.

                                                                   

Kluczowe cechy rolet zewnętrznych chroniących przed upałem:

 • Dodatkowa warstwa izolacyjna: Montaż po zewnętrznej stronie okna sprawia, że rolety zewnętrzne tworzą dodatkową barierę między wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. To skutecznie redukuje przepływ ciepła do wnętrza pomieszczenia, utrzymując przyjemniejszą temperaturę wewnątrz.
 • Trwałe materiały: Rolety zewnętrzne są wykonane z materiałów takich jak aluminium i PVC, które są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
  • Rolety aluminiowe: Modele aluminiowe, takie jak Sol Evolution, Terra i Luna oferowane przez OKNOPLAST, charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną i wysoką trwałością. Aluminium skutecznie odbija promieniowanie słoneczne, co pomaga w utrzymaniu niższej temperatury wewnątrz.
  • Rolety PVC: Rolety z PVC są odporne na działanie wysokich temperatur, wilgoci i promieniowania UV, co czyni je trwałym i niezawodnym rozwiązaniem na wiele lat.
 • Odbijanie promieniowania słonecznego: Rolety zewnętrzne odbijają dużą część promieniowania słonecznego zanim dotrze ono do szyby okna. Dzięki temu większość ciepła pozostaje na zewnątrz, co znacząco zmniejsza nagrzewanie się wnętrza pomieszczenia.
 • Wysoka trwałość i odporność: Rolety aluminiowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są one trwałe i wytrzymałe w trudnych warunkach atmosferycznych. Ich konstrukcja zapewnia długotrwałą ochronę przed upałem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak grad czy ulewny deszcz.

W OKNOPLAST oferujemy rolety zewnętrzne aluminiowe z grubymi pancerzami (modele Sol Evolution, Terra i Luna), które jeszcze lepiej chronią przed upałem. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań możesz cieszyć się komfortową temperaturą w pomieszczeniach nawet podczas najgorętszych dni lata. Rolety zewnętrzne to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno pod względem komfortu termicznego, jak i trwałości oraz estetyki.

Rolety zewnętrzne na upały – na co zwrócić uwagę?

Oprócz materiału wykonania, kluczowe dla lepszej ochrony przed upałem przez rolety są takie parametry jak: kolor rolety zewnętrznej, poziom izolacji termicznej, który ona oferuje, oraz poziom jej automatyzacji. Przed zakupem rolet zewnętrznych do domu, mieszkania czy biura, zastanów się więc nad ich:

 • Kolorem:
  • Jasne barwy: Skuteczniej odbijają promienie słoneczne, co pomaga w utrzymaniu niższej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Jasne rolety są idealne do pomieszczeń, które są narażone na intensywne nasłonecznienie.
  • Ciemne barwy: Przyciągają i pochłaniają promienie słoneczne, co może prowadzić do nagrzewania się rolet i tym samym zwiększania temperatury w pomieszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na ciemniejsze rolety, zwróć uwagę na dodatkowe warstwy izolacyjne.
 • Izolacją termiczną:
  • Materiał wykonania: Aluminium i PVC to popularne materiały wykorzystywane do produkcji rolet zewnętrznych. Aluminium charakteryzuje się doskonałą izolacją termiczną i trwałością, a PVC jest odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
  • Grubość pancerza: Grubszy pancerz rolety zapewnia lepszą izolację termiczną, co zwiększa jej skuteczność w ochronie przed upałem.
  • Profil poszerzający ramę okienną: Możliwość osadzenia rolety na profilach poszerzających ramę okienną pozwala na wyjątkowo ciepły montaż, co dodatkowo zwiększa efektywność izolacji termicznej.
 • Automatyką:
  • System inteligentnego domu: Rolety zewnętrzne podłączone do systemu inteligentnego domu z czujnikami temperatury i nasłonecznienia mogą samoczynnie dostosowywać swoje ustawienie do zaprogramowanych warunków. Na przykład, mogą się opuszczać w najgorętszych godzinach dnia lub podnosić, gdy temperatura spada, co zapewnia optymalny komfort termiczny.
  • Czujniki: Rolety z czujnikami temperatury i nasłonecznienia reagują na zmieniające się warunki pogodowe, co pozwala na automatyczne i efektywne zarządzanie klimatem w pomieszczeniach.

 

                                                           

Wiesz już, jakie rolety najlepiej chronią przed upałami. Jeśli zastanawiasz się, który model z naszej oferty wybrać, skontaktuj się z naszymi salonami sprzedaży w Trzebinii i Krzeszowicach, gdzie nasi fachowcy służą pomocą. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, znajdziesz idealne rozwiązanie, które zapewni komfort termiczny w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze nawet w najbardziej upalne dni.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: oknoplast.pl

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl