Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Innowacyjne Rozwiązania w Budownictwie: Ytong Panel SWE
Innowacyjne Rozwiązania w Budownictwie: Ytong Panel SWE

Polski rynek budowlany dynamicznie ewoluuje, zbliżając się do unijnych standardów, gdzie koszty pracy stanowią aż 70% inwestycji. W tym kontekście, produkty wielkoformatowe i technologie budowlane, które obniżają koszty robocizny, stają się kluczowe. Xella Polska, jako jedyny producent betonów komórkowych i silikatowych w Polsce, oferuje nie tylko gamę produktów wielkoformatowych, ale i wsparcie w zakresie projektowania oraz technologii montażu, co czyni jej ofertę niezwykle atrakcyjną.

Ytong Panel SWE – Rewolucja w Budownictwie

Ytong Panel SWE to wielkowymiarowe, modułowe panele z betonu komórkowego, które są przeznaczone do budowy ścian nośnych i dwuwarstwowych zewnętrznych. Ich wyjątkowość polega na możliwości dopasowania wysokości elementów do wysokości kondygnacji, co znacząco przyspiesza proces budowy. Produkcja paneli w Polsce nie tylko obniża ich cenę, ale i zwiększa konkurencyjność tych rozwiązań.

Dodatkowo, panele Ytong Panel SWE Ultra+ umożliwiają budowę jednowarstwowych ścian zewnętrznych o bardzo dobrych parametrach termicznych, co sprawia, że są one idealne dla osób poszukujących energooszczędnych rozwiązań.

Korzyści z Użycia Ytong Panel SWE

 • Oszczędność czasu i pieniędzy: Dzięki szybkiemu montażowi, inwestycje mogą być realizowane w krótszym czasie, co przekłada się na niższe koszty ogólne projektu.
 • Wydajność: Trzyosobowa ekipa jest w stanie postawić do 150 m² ścian dziennie, co stanowi niemal 4-krotnie większą wydajność w porównaniu do tradycyjnych metod murowania.
 • Wsparcie techniczne: Klienci decydujący się na system Ytong Panel SWE mogą liczyć na pomoc działu projektowego Xella Polska, który przygotowuje szczegółowe projekty w technologii BIM.

Ytong w Naszym Składzie Budowlanym

Rozpoczynając budowę, warto postawić na sprawdzone i innowacyjne rozwiązania, jakimi są panele Ytong Panel SWE. Zapraszamy do naszych składów budowlanych w Trzebini i w Jaworznie, gdzie nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze odpowiednich materiałów i odpowiedzą na wszelkie pytania. Wybór Ytong to nie tylko gwarancja szybszej i tańszej realizacji projektu, ale i inwestycja w technologię przyszłości.

Podsumowanie

Ytong Panel SWE od Xella Polska to odpowiedź na współczesne wyzwania rynku budowlanego. Ich wprowadzenie na polski rynek stanowi technologiczną rewolucję, umożliwiając szybszą, tańszą i bardziej efektywną budowę. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej inwestycji. Wybierając panele Ytong, decydujesz się na nowoczesność, oszczędność i bezpieczeństwo.

Kluczowe Korzyści Systemu Ytong Panel SWE

 1. Ekspresowy Czas Budowy: Konstrukcja budynku w technologii Ytong Panel SWE może być realizowana nawet 4 razy szybciej niż przy użyciu technologii drobnowymiarowych.

 2. Zwiększona Wydajność przy Mniejszej Liczbie Pracowników: Dzięki wykorzystaniu paneli, dwuosobowa ekipa wspierana przez operatora dźwigu może zastąpić standardowy trzyosobowy zespół murarski.

 3. Bezpieczeństwo Ogniowe: Panele charakteryzują się klasą reakcji na ogień A1 oraz wysoką odpornością ogniową, z EI 360 i REI 240, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

 4. Mocna i Wytrzymała Konstrukcja Ścian: Umożliwia mocowanie ciężkich przedmiotów czy okładzin fasady bez obaw o stabilność.

 5. Wysoka Dokładność i Łatwość Wykończenia: Maksymalna prefabrykacja elementów gwarantuje precyzyjne i gładkie powierzchnie ścian, co ułatwia i obniża koszty wykończenia.

 6. Efektywna Logistyka i Prefabrykacja: Starannie zaplanowana logistyka i system prefabrykacji minimalizują ryzyko opóźnień, zwiększając wydajność prac na budowie.

 7. Wysoka Izolacyjność Termiczna: Panele Ytong Panel SWE Ultra+ o grubości 36,5 cm charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła U = 0,20 W/(m²K), co jest wynikiem wyjątkowym wśród dostępnych technologii.

 8. Optymalna Grubość Przegrody: Dla paneli Ytong Panel SWE Ultra+ potrzebna grubość przegrody do uzyskania współczynnika U ≤ 0,20 W/(m²K) jest najmniejsza w porównaniu z innymi popularnymi technologiami.

 9. Uniwersalność Zastosowania: System Ytong Panel SWE jest idealny do budowy domów jednorodzinnych, w tym szeregowych i bliźniaków, oraz innych obiektów, takich jak przedszkola, budynki komercyjne, czy pawilony.

Te innowacyjne cechy sprawiają, że system Ytong Panel SWE jest rozwiązaniem przyszłościowym, umożliwiającym szybką, efektywną i kosztowo optymalną realizację projektów budowlanych różnego typu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl