Opcje przeglądania

Wapno jest wykorzystywane w budownictwie od dziesięcioleci i jest niezbędnym składnikiem preparatów takich jak zaprawa czy tynk. Jest często używane podczas procesu budowy murów i sprawdza się, ponieważ jest naturalne. Cement to kolejny istotny element zaprawy.

Jakie są korzyści z zastosowania wapna i cementu w budownictwie?

Zaprawa murarska to spoiwo stosowane do łączenia ze sobą betonu, ceramiki i innych materiałów budowlanych. Może przyjmować wiele różnych form i rodzajów. Jednak każda zaprawa potrzebuje wody, kruszywa oraz substancji wiążącej, którą może być cement lub wapno. Zaprawy są wytrzymałe na duże obciążenia statyczne i dynamiczne, a także trudne warunki atmosferyczne. Mają dużą plastyczność, dzięki czemu są łatwe w obróbce w trakcie prac murarskich.

Cechy i ogólna charakterystyka wapna

Wapno jest składnikiem wielu zapraw wapiennych. Charakteryzuje się wysoką urabialnością, więc łatwo je stosować w ograniczonych przestrzeniach. Jest także plastyczne i dokładne. Ponadto materiał ten jest wysoce antyseptyczny, odstrasza insekty, a także zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. W większości sytuacji zaprawę wapienną wykorzystuje się do wznoszenia ścian z cegieł, pustaków lub bloczków, a także do tynkowania ścian wewnętrznych w postaci zaprawy tynkarskiej.

Cement – jego rola w budownictwie

Cement jest mocniejszy i bardziej odporny na wilgoć niż wapno, co czyni go idealnym do trudniejszych projektów. Zaprawy cementowe są gruboziarniste i mało elastyczne, jednak ich trwałość rekompensuje to w miejscach, gdzie nie jest wymagana precyzja.

Zaprawy cementowo-wapienne

To, że zaprawy wapienno-cementowe są tak popularne, ma swoje uzasadnienie. Wynika to z doskonałej plastyczności zaprawy, a także jej urabialności i odporności na uszkodzenia, wilgoć i duże obciążenia. Cement odgrywa ważną rolę w zapewnieniu trwałości tych spoin, natomiast wapno zapewnia plastyczność. Zaprawa po odpowiednim przygotowaniu szybko zastyga i równomiernie wysycha.

Zapraszamy do zakupu cementu i wapna, dwóch niezbędnych spoiw w budownictwie. Zapewniamy konkurencyjne ceny, doskonałą obsługę klienta oraz wiedzę naszych pracowników. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy informacji dotyczących naszego asortymentu.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Obsługa sklepu internetowego 32 719 91 44
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl